Шановні покупці!

На час карантину
пропонуємо безкоштовну доставку
всіх груп продовольчих товарів мешканцям вулиць Мазепи,
Лаврської, Грушевського,
Московської, Омеляновича-Павленка
та інших в радіусі 1000м.

Сума замовлення - від 500 грн.

Звертатися за телефонами (контакти): або пишіть на ел.пошту
manager@greenfresh.com.ua 

Бережіть себе!
Бажаємо здоров’я!

dary.com.ua

 

 



 

 

Спаржа

Заморожена спаржа

Калорії, ккал: 20
Білки, г: 1.9
Жири, г: 0.1
Вуглеводи, г: 3.1

Спаржа, аспарагус - рід рослин із сімейства спаржевих; відомо до 100 видів, розсіяних по всьому світу, переважно в сухому кліматі. Найбільш поширений вид спаржа звичайна. Одні види спаржі - трави, інші - напівчагарники, розвиваючі підземне кореневище і надземні більш-менш гіллясті стебла, у багатьох видів повзучі. Верхні частини паростків спаржі (близько 20 см) використовуються в кулінарії як делікатес.

Спаржа відбувається з середземноморського регіону і відома людям з античних часів. Раніше її культивували в лікувальних цілях, як сечогінний і кровоочисний засіб (калоризатор). В епоху Відродження спаржу оголосили афродизіаком і тому заборонили до вживання ченцями (факт, який викликає посмішку у сучасної людини). Крім видатних поживних якостей, спаржа є декоративною культурою, яку використовують в квіткових аранжуваннях (багатьом знайомі ніжні «ялинки» з помаранчевими ягодами).

Калорійність спаржі

Калорійність спаржі становить 20 ккал на 100 грамів продукту.

Склад спаржі

Спаржа - відмінне джерело харчової клітковини, вітамінів К, А, С, Е і групи В, а також фолієвої кислоти, селену, міді, марганцю, калію, кальцію, заліза та інших необхідних мінералів, також аспарагін, каротин і сапонін. При цьому в спаржі міститься зовсім небагато калорій.

Корисні властивості спаржі

Спаржа - це один із самих низькокалорійних овочів, він насичує НЕ калоріями, а мінеральними речовинами і вітамінами. Крім того, у багатьох культурах спаржа вважається цілющим рослиною.

Речовини, що містяться в спаржі, очищають кров, благотворно впливають на печінку і виводять воду (тобто спаржа є прекрасним сечогінним засобом).

Сучасна народна медицина використовує відвар коренів і кореневищ рослини при надмірному серцебитті, хронічної серцево-судинної недостатності, утрудненому сечовипусканні.

До речі, і в наші дні спаржа вважається прекрасним афродизіаком. Завдяки аспарагін спаржа благотворно впливає на роботу серця, нирок, знижує кров'яний тиск. Вміщені в ній речовини сприяють видаленню з організму хлоридів, фосфатів і сечовини, що дуже важливо при подагрі, сечокислий діатез, гострому і хронічному нефриті, запаленні ниркових мисок, сечового міхура і сечовивідних шляхів.

Спаржа в кулінарії

З спаржі чого тільки не готують: супи, гарніри, навіть десерти. Але справжні гурмани поглинають її виключно свіжою і неразделанной.

Куплену або зібрану спаржу краще вживати в їжу відразу ж, тому що зберігання погіршує харчові якості овоча (calorizator). Якщо є необхідність у зберіганні аспарагуса, то звертатися з пагонами потрібно так само, як з живими квітами: відновити зрізи і поставити у склянку з водою. Вода повинна покривати основи пагонів на кілька сантиметрів. Стакан слід накрити плівкою і зберігати в холодильнику. Таким способом можна зберегти пагони свіжими протягом тижня.

Консервована спаржа значно втрачає у харчової цінності, а головне - в своїй дивовижному смаку. У разі крайньої необхідності можна використовувати для збереження метод заморозки. Миті і обрізані пагони потрібно залити окропом на 3 хвилини, потім відразу помістити в холодну воду на 5 хвилин, щоб припинити процес теплової обробки. Злити воду, упакувати пагони в пакети для морозилки, видаливши з них повітря, підписати пакети і помістити в морозилку.

<< Назад

G Analytics
сайт создан компанией

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

поставка овощей оптом

продажа овощей с доставкой